Étkezés

Az étkezés befizetésének lemondásának, jóváírásának rendje

•  Az étkezési díjak befizetése minden hónap első tíz napjában történik.
  • Mindig egy hónapra előre fizetnek a szülők, a befizetés az óvoda konyháján az élelmezésvezetőnél történik.
  • Családja anyagi helyzetétől függően, kérelmére ingyenes vagy kedvezményes étkezésben részesülhet:
  • A kedvezményes, illetve az ingyenes étkeztetési ellátás érdekében az óvoda írásban, az általa meghatározott nyomtatványon biztosít lehetőséget a kedvezmény, illetve az ingyenes étkeztetés iránti igény jelzésére, és nyújt tájékoztatást a benyújtandó igazolásokról, dokumentumokról.
  • Az óvoda az alábbi rendszerességgel végez felmérést: az adott nevelési évre vonatkozóan szeptember 15.
  • A kedvezményes, illetve ingyenes étkezés igénybevételére, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi  XXXL. törvény szerinti lehetőségek:
                rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,
                tartósan beteg vagy fogyatékos,
                családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,
                családjában három vagy több gyermeket nevelnek,
                nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság, vagy
                családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb
                munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és
                nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz nettó összegének 130%-át.
  • Az élelmet az intézmény központi konyhája biztosítja. Minden reggel, délben és délután az óvodai konyhai kisegítő, egy dajkával ételszállító kocsiban szállítja át az óvodába.
  • Az  étkezés  lemondható legkésőbb minden nap -14:00-ig telefonon vagy személyesen
  • A lemondás vagy az ebéd elvitele a következő naptól érvényesül. (Pl. szerdán már a szerdai étkezést nem, csak az azt követő napokat lehet lemondani vagy elvinni.) Az ebéd elvitele a központi konyháról lehetséges éthordóban 13:00 óráig.
  • Az óvoda területén a gyermek egyéni etetése, nassoltatása otthonról hozott élelmiszerrel (csokoládé, túrórudi, cukorka, banán) a többi gyermek előtt nem etikus, valamint az óvoda (öltöző, folyosó) tisztán tartását is zavarja.
  • Az ételekből ételmintát rakunk el, ez az otthonról hozott ételre, születésnapra, egyéb alkalmakra behozott süteményekre is vonatkozik.
  • Az étkezések időpontjai:
             folyamatos tízórai 9:00 órától

ebéd 12:00 órától