Az óvoda tevékenységi formái

A külső világ tevékeny megismerése

Rajzolás, festés, mintázás, kézimunka

A tevékenység során a gyermekeknek legyen igénye az alkotásra, a kreatív önkifejezésre, a környezet esztétikai alakítására és az esztétikai élmények befogadására.

Mozgás

Megőrizzük, ha szükséges, felkeltjük a mozgáskedvet, és tudatosan építünk rá.
Feladatunk, hogy minden gyermek találja meg a fejlettségének, érdeklődésének, temperamentumának legmegfelelőbb tevékenységet.
Bátran, örömmel mozogjanak a csoportszobában és az udvaron egyaránt.

Verselés, mesélés

A korosztálynak megfelelő irodalmi élmények nyújtásával az irodalmi érdeklődést igyekszünk felkelteni. A magyar nyelv szépségének, kifejezőerejének megismertetésével, a helyes nyelvhasználattal, mondatszerkesztéssel a biztonságos önkifejezést szeretnénk megalapozni.

Játék

A játék által a gyermeki személyiség fejlesztjük: A mozgás, a testséma és az én megismerése, a percepció, a gondolkodás, azon belül a fogalmi gondolkodás és a beszédfolyamatok, a kommunikáció fejlődése mind-mind játékba ágyazottan valósulnak meg.
A játéktevékenység kiemelt jelentőségének érdekében a napirendben, időbeosztásában, és a játékos tevékenységek megszervezésében érvényesül a szabad játék túlsúlya
.

 

Ének, zene, énekes játék, gyermektánc

Az éneklés, zenélés, zenehallgatás, énekes játékok, gyermektánc segítségével a gyermek zenei képességeit, ízlésvilágát és zenei kreativitását alakítjuk.
Célunk a gyermekek zenei hallásának, ritmusérzékének, éneklési készségének, harmonikus, szép mozgásának fejlesztése.

 

Munkajellegű tevékenységek